Webmast.pl

Strona główna > Baza wiedzy > SEM

SEM - co to jest?

SEM to skrót od terminu „Search Engine Marketing”, co można przetłumaczyć jako „Marketing w Wyszukiwarkach”. Jest to forma marketingu internetowego, która obejmuje różne strategie i techniki mające na celu promowanie witryn internetowych poprzez płatne kampanie reklamowe w wynikach wyszukiwania oraz innych kanałach reklamowych oferowanych przez wyszukiwarki internetowe.

Główne składniki SEM to:

  • Płatne kampanie wyszukiwania (PPC): SEM obejmuje płatne kampanie reklamowe w wyszukiwarkach, takie jak Google Ads (dawniej Google AdWords) i Bing Ads. Reklamy te pojawiają się na górze i/lub na dole wyników wyszukiwania w odpowiedzi na konkretne zapytania użytkowników.

  • Płatne kampanie wyświetlania (Display Advertising): SEM może również obejmować kampanie reklamowe na platformach Google Display Network (GDN) oraz inne sieci reklamowe, które umożliwiają wyświetlanie reklam graficznych, wideo i tekstowych na różnych witrynach partnerskich i aplikacjach mobilnych.

  • Remarketing: To strategia marketingowa polegająca na wyświetlaniu reklam użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili witrynę internetową, co pozwala na ponowne zaangażowanie ich i zwiększenie szans na konwersję.

  • Optymalizacja konwersji: SEM często obejmuje działania mające na celu poprawę efektywności kampanii poprzez optymalizację stron docelowych i procesów konwersji, takie jak formularze kontaktowe, koszyki zakupowe i strony płatności.

  • Analiza wyników: Istotną częścią SEM jest analiza danych i wyników kampanii, aby zrozumieć skuteczność działań reklamowych, identyfikować obszary do poprawy i podejmować informowane decyzje marketingowe.

SEM jest skutecznym narzędziem do zwiększania widoczności online, generowania ruchu na stronie internetowej i zwiększania konwersji. Dzięki płatnym kampaniom reklamowym, reklamodawcy mogą dotrzeć do potencjalnych klientów w momencie, gdy ci aktywnie poszukują informacji o produktach czy usługach oferowanych przez daną firmę.

Sprawdź nasze usługi

Pozycjonowanie

Sprawdź ofertę pozycjonowania strony internetowej i sklepu online. Dowiedź się jakie uzyskujemy efekty i ile to kosztuje.

Reklama w internecie

Sprawdź ofertę obsługi płatnych reklam na Facebooku, Instagramie i Google Ads. Poznaj efekty jakie uzyskaliśmy dla naszych klientów i ile to kosztuje.

Projektowanie witryn

Sprawdź naszą ofertę tworzenie stron i sklepów internetowych z bezpłatnym hostingiem, domeną oraz wsparciem technicznym. Poznaj nasze dotychczasowe realizacji i sprawdź ile kosztuje przygotowanie witryny dla Twojej firmy.

Edit Template

Skontaktuj się z nami

Porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

    Edit Template
    Menu