Webmast.pl

Strona główna > Baza wiedzy > UI

UI (User Interface) - co to jest?

UI to skrót od „User Interface” (interfejs użytkownika), co oznacza wszystkie elementy, z którymi użytkownik może wejść w interakcję w ramach programu komputerowego, aplikacji, czy systemu. Interfejs użytkownika obejmuje wszystkie elementy, które pozwalają użytkownikowi komunikować się z oprogramowaniem, takie jak przyciski, menu, okna, pola tekstowe, ikony i inne elementy graficzne czy interaktywne.

Interfejs użytkownika ma na celu ułatwienie użytkownikowi korzystania z programu lub systemu, umożliwiając mu wykonywanie operacji, nawigację, wprowadzanie danych i inne akcje. Współczesne interfejsy użytkownika są zazwyczaj projektowane z myślą o prostocie, zrozumiałości i intuicyjności, aby użytkownicy mogli efektywnie korzystać z oprogramowania bez zbędnych trudności.

W ramach interfejsu użytkownika można wyróżnić kilka głównych elementów:

Dobre projektowanie UI uwzględnia potrzeby i oczekiwania użytkowników, dostosowuje się do specyfiki danej aplikacji czy systemu, i dąży do zapewnienia efektywnej i przyjemnej interakcji.

Sprawdź nasze usługi

Pozycjonowanie

Sprawdź ofertę pozycjonowania strony internetowej i sklepu online. Dowiedź się jakie uzyskujemy efekty i ile to kosztuje.

Reklama w internecie

Sprawdź ofertę obsługi płatnych reklam na Facebooku, Instagramie i Google Ads. Poznaj efekty jakie uzyskaliśmy dla naszych klientów i ile to kosztuje.

Projektowanie witryn

Sprawdź naszą ofertę tworzenie stron i sklepów internetowych z bezpłatnym hostingiem, domeną oraz wsparciem technicznym. Poznaj nasze dotychczasowe realizacji i sprawdź ile kosztuje przygotowanie witryny dla Twojej firmy.

Edit Template

Skontaktuj się z nami

Porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

    Edit Template
    Menu