Webmast.pl

Strona główna > Baza wiedzy > URL

URL - co to jest?

URL to skrót od angielskiego terminu „Uniform Resource Locator” (jednolity lokalizator zasobu). Jest to jednoznaczny adres sieciowy, który wskazuje lokalizację określonego zasobu w internecie. URL pełni funkcję wskazania, gdzie znajduje się dana strona internetowa, plik, dokument, czy inny zasób w sieci.

 

Struktura ogólna URL zawiera kilka elementów:

Przykładowy URL: https://www.example.com/blog/post?id=123

Podział protokołu, domeny i ścieżki jest dokładnie zdefiniowany i składają się na jednoznaczną identyfikację zasobu w sieci. URL jest powszechnie używany w przeglądarkach internetowych, linkach, odnośnikach i wszędzie tam, gdzie konieczne jest jednoznaczne określenie lokalizacji zasobu w internecie.

Sprawdź nasze usługi

Pozycjonowanie

Sprawdź ofertę pozycjonowania strony internetowej i sklepu online. Dowiedź się jakie uzyskujemy efekty i ile to kosztuje.

Reklama w internecie

Sprawdź ofertę obsługi płatnych reklam na Facebooku, Instagramie i Google Ads. Poznaj efekty jakie uzyskaliśmy dla naszych klientów i ile to kosztuje.

Projektowanie witryn

Sprawdź naszą ofertę tworzenie stron i sklepów internetowych z bezpłatnym hostingiem, domeną oraz wsparciem technicznym. Poznaj nasze dotychczasowe realizacji i sprawdź ile kosztuje przygotowanie witryny dla Twojej firmy.

Edit Template

Skontaktuj się z nami

Porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

    Edit Template
    Menu