Strona internetowa dla firmy – dlaczego warto ją mieć?

Firmowa strona internetowa to obecnie jeden z kluczowych elementów w promowaniu swojego biznesu w internecie. Dlaczego warto ją posiadać? O tym dowiesz się czytając ten artykuł

 

Jeszcze kilka lat wcześniej firmowa strona internetowa była rzadko spotykana. Wiele firm nie przywiązywało do tego zbytniej uwagi, ale czasy się zdecydowanie zmieniły!

 

 

 

W internecie są Twoi klienci

Aby rozwijać swój biznes potrzebujesz klientów. Jak ich dotychczas pozyskujesz? Ulotki, bilbordy, a może plakaty? Jeżeli korzystasz z tych form reklamy, to dlaczego nie wykorzystujesz potencjału, jaki daje internet?

 

Obecnie już ponad 84% Polaków korzysta na co dzień z internetu! Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego i internetu. Zadaj Sobie pytanie “gdzie Ty poszukujesz interesujących informacji?”. Zdecydowana większość (i Ty pewnie też) szuka w wyszukiwarce Google!

 

I tak też robią Twoi klienci! Jeżeli nie odnajdą Twojej strony internetowej w  wynikach wyszukiwania Google, to zdecydowanie chętniej wybiorą konkurencyjną ofertę.

 

Brak własnej strony internetowej to ogromna strata pieniędzy. Zyskuje na tym tylko Twoja konkurencja, która posiad własną witrynę i zabiera Ci klientów sprzed nosa!

 

 

 

Atrakcyjna forma prezentacji oferty

Może i masz najlepszą ofertę, która jest bezkonkurencyjna. Ale co z tego, jeżeli słabo ją prezentujesz! Własna strona internetowa daje ogromne możliwości atrakcyjnej prezentacji Twojej firmy, oferty czy też dotychczasowych realizacji.

 

Na własnej stronie internetowej zamieścisz obszerne opisy, filmy, zdjęcia czy też animacje.

 

Strona internetowa to taki “pracownik 24h”, który przez cały czas prezentuje ofertę i zachęca do zakupu. Jeżeli strona internetowa jest porządnie zaprojektowana i cały czas optymalizowana to Twoja praca może się ograniczyć tylko do finalizacji transakcji, a nie przedstawiania oferty i namawiania do zakupu.

 

Uwierz! Strona internetowa to nie koszt – to inwestycja, która może się szybko zwrócić!

 

 

 

Strona internetowa to Twoje miejsce w internecie

Facebook, OLX czy też inne serwisy dające możliwość reklamowania swojej firmy i oferty w internecie mają swoje ograniczenia. Na Facebooku darmowe zasięgi są bliskie ZERU! Aby zamieścić ogłoszenie z ofertą Twojej firmy na OLX musisz zapłacić – zastanawiałeś się ile Cię to kosztuje w skali roku?

 

Dodatkowo nikt nie daje Ci pewności, że nawet płacąc za możliwość wyświetlania się na tych platformach Facebook lub OLX (ewentualnie inny serwis, z którego korzystasz) nie usunie informacji o Twojej firmie – i nic z tym nie zrobisz! Dlaczego? Bo to nie jest Twoje miejsce w internecie!

 

Stara zasada mówi “nie buduj domu na nie swojej ziemi” i podobnie jest z obecnością w internecie. Masz ograniczone możliwości reklamowania swojej firmy na tych platformach, a dodatkowo może pojawić się sytuacja, w której administrator tego serwisu usunie Cię ze swojej bazy.

 

Posiadając własną stronę internetową to Ty rządzisz! Nie płacisz za umieszczanie ofert na własnej platformie i docieranie do użytkowników odwiedzających witrynę. Nikt nie usunie Twojej strony internetowej z internetu!

 

Osoby, które odwiedzą Twoją stronę internetową zobaczą tylko i wyłącznie Twoją ofertę i przeczytają tylko o Twojej firmie!

 

 

 

Strona internetowa jest tania

Kolejny argument przemawiający za posiadaniem własnej firmowej strony internetowej jest to, że jest ona tania!

 

Minęły czasy, w których trzeba było wydawać kilka tysięcy złotych na prostą stronę internetową. Teraz już za 1200 zł netto otrzymujesz profesjonalną stronę internetową z domeną i serwerem na rok ZA DARMO!

 

Strona internetowa jest tworzona zgodnie z najnowszymi standardami projektowania witryn. Posiada własny system edycji treści znajdującej się na stronie internetowej, dzięki czemu w łatwy sposób samodzielnie i bez znajomości progoramownaia wprowadzisz zmiany na stronie np. godziny otwarcia, opis oferty, zdjecia itp.

 

Wiemy też, że koszty późniejszej reklamy witryny w internecie mogą być duże, dlatego wszystkie nasze strony internetowe są optymalizowane pod wyszukiwarkę Google, aby lepiej pozycjonować się na kluczowe frazy – dzięki czemu klient wydaje mniej na reklamę firmy w internecie!

 

Interesuje Cię oferta tworzenia strony internetowej? Skontaktuj się z nami piszą na adres e-mail biuro@webmast.pl lub wypełniając formularz.

 

 

 

Podsumowując

Własna strona internetowa to obecnie obowiązkowy element każdej firmy, która chce się rozwijać. Internet to już nie wymysł i miejsce spędzania czasu przez nastolatków – to obecnie poważny i ciągle rozwijający się rynek warty ogromnych pieniędzy.

 

Wiele firm tylko w oparciu o internet buduje swój biznes. Nie mam na myśli tylko Facebooka, czy też Allegro, OLX, ale wiele bardzo małych firm. Rozejrzyj się dookoła siebie, a zobaczysz jak wiele jest firm działających w internecie jak np. sklepy internetowe.

 

Takie biznesy są słabo widoczne lokalnie, często posiadające siedzibę firmy w domu właściciela z magazynem w postaci garażu. Ale zaglądając do internetu bardzo łatwo je odnajdziesz. Gdybyśmy mieli możliwość zajrzenia na ich konta bankowe to wielu przedsiębiorców, którzy nie traktują poważnie internetu mogłoby pozazdrościć dziennych obrotów!